Zamilovaný do Total Gym – Rozhovor s Vladimírem Valouchem

Bývalý mistr světa v aerobiku a majitel úspěšného fitness centra nedá na Total Gym dopustit. Tréninkový systém GRAVITY® také nadšeně školí. Přečtěte si inspirativní rozhovor.

Bývalý mistr světa v aerobiku a majitel úspěšného fitness centra nedá na Total Gym dopustit. Tréninkový systém GRAVITY® také nadšeně školí.

Vzpomeneš si ještě, co sis o Total Gymu pomyslel, když jsi ho viděl, nebo jsi na něm cvičil poprvé?

Bylo to v Londýně s Michaelem Steelem. Pozval mě Mirek Jirčík, abych se podíval na nový stroj. Když mi řekl, že se jedná o Total Gym, tak jsem trošku znejistěl, protože se tato značka objevovala v TV shopu. Hned na první dojem jsem změnil názor. Michael mi ukázal nádherný stroj, a když jsem si na něm zacvičil, úplně jsem celý zářil. Tolik možností a takových variací cviků jsem v životě neviděl. Úplně nejvíc mě bavily cviky simulující cvičení na kruzích.

Vladimír Valouch

Jak k němu přistupují klienti, kteří jdou na něm cvičit poprvé? Jaké jsou nejčastější reakce?

Nejprve si myslí, že se jedná o lehké cvičení pro těhotné GRAVITY ☺, ale po prvním tréninku jsou překvapení, co všechno se dá na stroji dělat a hlavně, že cítí úplně jiné svaly, než jsou zvyklí. Především pánové jsou překvapeni, jak je cvičení extrémní.

Zamilovaný do Total Gym – Rozhovor s Vladimírem Valouchem_02.jpg

Vladimír Valouch jako prezentér GRAVITY® Training System na 3D FITNESS kongresu Pohyb a zdraví

Máš tenhle stroj rád… Proč? Dalo by se to shrnout?

Tento stroj je opravdu multifunkční a je určený pro všechny. Zní to jako fráze, ale já skutečně miluji všechny druhy posilování a tady vím, že můžu cvičení předat všem. Na stejném tréninku mohou cvičit profesionální hokejisti, normální sportovci, začátečníci i lidi s částečným omezením pohybu. Záleží jen na sklonu stroje a jednoduchém nastavení.

Neskutečnou výhodou je také volnost pohybu, stroj vás nenutí dělat pohyby ve vymezené hybnosti stroje, ale máte možnost se dostat do rotací, různých kombinací a simulací rozmanitých sportovních disciplín.

Zamilovaný do Total Gym – Rozhovor s Vladimírem Valouchem_03.jpg

V programu GRAVITY® se potkávají trenéři, fyzioterapeuti, lektoři skupinových lekcí

Proč si myslíš, že patří do každého fitka?

Je to úplně jiná dimenze cvičení, takže i jeden stroj posune vybavení fitness centra o stupeň výš. Pokud ještě si troufne fitko na skupinové tréninky, nejen, že to bude lidi bavit, ale zároveň ekonomicky zlepší fungování fitka. Trenéři zároveň dostanou novou „hračku“, díky které mohou pro klienty vymýšlet nové způsoby posilování.Stroje

Zamilovaný do Total Gym – Rozhovor s Vladimírem Valouchem_04.jpg

Total Gym jsou konstrukčně tvořeny tak, aby splnily ta nejpřísnější očekávání ve zdravotnickém i fitness sektoru

Momentálně se stále více využívá v rehabilitaci a fyzioterapeutické péči. Má to podle tebe opodstatnění a budoucnost – spojení Total Gymu a rehabilitace?

Určitě ano, ale přístup našich lidí k rehabilitačnímu cvičení je trochu jiný. U nás se tolik nedbá na prevenci, a tak když už je někomu ouvej, vyhledá fyzioterapeuta, který s ním pracuje individuálně. Velkou budoucnost právě vidím v preventivním a komplexním cvičení, které nepřetěžuje některé svalové skupiny a právě o tom cvičení na Total Gymu je.

Zamilovaný do Total Gym – Rozhovor s Vladimírem Valouchem_05.jpg

Total Gym umožňuje koncentrické i excentrické zapojení svalů

Zaujalo vás cvičení na strojích Total Gym?

 

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness

Získejte E-Book zdarma

Zadejte svůj e-mail a obdržíte komplexní návod, jak bezpečně a úspěšně obnovit provoz Vašeho fitness centra.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů.