Total Gym®

Fyzioterapie ve fitness

Komplexní funkční trénink a mnohem více

Total Gym poskytuje stroje a vybavení světové úrovně. V programu GRAVITY® se potkávají trenéři, fyzioterapeuti, lektoři skupinových lekcí a společně připravují unikátní tréninkové plány pro své klienty.

Pro trénink všech výkonnostních skupin

Stroje Total Gym jsou konstrukčně tvořeny tak, aby splnily ta nejpřísnější očekávání ve zdravotnickém sektoru i v sektoru fitness.

Základem komplexního pohybu je nakloněná lavice, váha vlastního těla cvičence a nezávislé kladky.

Základní stroje GTS a PowerTower byly v posledních letech doplněny o samostatné moduly řady Elevation line.

total-gym-f

Produktové řady

Power Tower®

Total Gym Power Tower

ELEVATION LINE®

Total Gym Elevate Line

GRAVITY® Training System

Přední fyzioterapeuti doporučují multifunkční posilovací systém GRAVITY® Training System.

Ten umožňuje komplexní funkční trénink v rámci rehabilitačního programu nebo fyzioterapie pod vedením trenéra či terapeuta.

fyzio

gym-total
Unikátnost programu spočívá v neomezených možnostech využití PowerTower, který klientům umožňuje cvičení s vlastní váhou těla na nakloněné rovině a využití velkého rozsahu volných kladek.

Total Gym umožňuje koncentrické (tah dolů, sval se zkracuje) i excentrické (protahovací fáze, stabilizace vazivového aparátu) zapojení svalů.

Dokonale aktivuje hluboké svalstvo. Žádný jiný stroj na trhu takto komplexní zatížení neumožňuje.

Total Gym doporučují

Mgr. Helena Krumlová
Mgr. Helena Krumlová,
provozovatelka centra
REHAZONE v Praze
Total Gym ji doslova okouzlil během Kongresu 3D FITNESS Pohyb a zdraví v Benicích. Od prosince 2015 jeden stroj používá ve své praxi. Helena Krumlová se zabývá rehabilitací i fyzioterapií v rámci soukromé praxe, mezi její klientelu patří i vrcholoví sportovci – biatlonisté, cyklisté, veslaři a další.

Po několika měsících můžu říct, že jsem spokojená já i moji klienti, kteří na Total Gym chodí v rámci rehabilitace, fyzioterapie i osobních tréninků.Klientela, která ho využívá, je rozmanitá. Vhodný je pro klienty po úrazu páteře s omezenou hybností (zejména, když nemohou stát a cvičit, ale mají sílu v rukou), pro maminky po porodu, které se potřebují dostat zpět do formy. Total Gym velmi dobře využijí i lidé, kteří mají potíže s dolními končetinami – kyčlemi, koleny nebo kotníky a nemohou při běžném tréninku dostatečně pevně stát.

Pro každou rehabilitační kliniku je Total Gym velkým přínosem, ve fitness centrech se jich určitě vyplatí pořídit více, aby se vstupní investice rychleji vrátila. A ona se nepochybně vrátí – skupinové lekce na Total Gymu mají úžasnou energii. Sama jsem se o tom přesvědčila na Kongresu Pohyb a zdraví v Benicích.

Jsem trénovaný člověk, ale druhý den mě bolely svaly, které jsem už nezapojila pěkně dlouho. Total Gym totiž umožní trénovat i svaly, které se jindy do provozu moc nedostanou. Zaktivujete hlavně hluboké svalstvo. To prakticky žádný jiný stroj nedokáže.

Total Gym umožní plnohodnotný trénink i lidem, kteří by jinak na něj pravděpodobně museli rezignovat. Zároveň je ale velmi vhodný například do zázemí sportovních klubů zejména pro sportovce, kteří jednostranně zatěžují horní polovinu těla – tenisty, veslaře, badmintonisty, hokejisty apod. Baví mladší generace i důchodci, kteří jsou ve formě.

Jediní klienti, pro které Total Gym příliš není, jsou ti, kteří mají omezenou hybnost v rameni. Neznamená to ale, že by se cvičení na něm měli vzdát. Chce to velmi obezřetně volit sklon a zátěž.

krumlova-total-gymkrumlova-total-gym1

Total Gym používají

Total Gym ve svých fyzioterapeutických zařízeních dlouhodobě využívají:

Pavel Kolář
prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D
Přední světový fyzioterapeut, Centrum pohybové medicíny Praha
MUDr. Dalibor Pastucha
MUDr. Dalibor Pastucha, Ph.D., MBA
Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Olomouc
martinik
prof. MUDr. Karel Martiník DrSc.
Institut zdraví Hradec Králové
krumlova-total-gym

Zamilovaný do Total Gym – Rozhovor s Vladimírem Valouchem

Bývalý mistr světa v aerobiku a majitel úspěšného fitness centra nedá na Total Gym dopustit. Tréninkový systém GRAVITY® také nadšeně školí.

Žádný komentář

Total Gym v ČR využívají tato fitness centra

Holmes PlaceFamily FitnessWeisser Sport CentrumFitness klokanGolden Fitness PlzeňFitness UralMatrix Club JihlavaflexbudufitFitness Ave Přerov