Funkční zóna

Funkční zóna je srdcem každého fitness klubu. Jen když tepe a pulsuje pohybem a motivuje klienty k další návštěvě, je to v pořádku. Díky mnohaletým zkušenostem v oboru a celé řadě úspěšně realizovaných projektů umí 3D FITNESS vybudovat funkční zónu, která dokonale splní svůj účel, investice do ní se rychle vrátí a vyplatí.

Proč se zaměřit na funkční zónu?

Musíte držet krok s trendy

Věnovat se vybudování funkční zóny (nebo rekonstrukci stávající) znamená zachytit trend, který hýbe světem fitness. Funkční trénink je král, a aby mohl vládnout ve vašem fitness, potřebuje k tomu „podmínky“. Především špičkovou podlahu, která plní nejen funkci perfektního tlumení proti přetěžování kloubů, ale zároveň slouží jako nekonečný zásobník cviků díky důmyslnému systému značek a cvičebních prvků (Sprint track, značky pro doskoky a odrazy, matice pro rozvoj mobility i flexibility, atd).
EscapeFitnessSolution_HiRes0002-424x300.jpg

Atraktivní zóna, která láká

Funkční zóna by měla být velmi atraktivní sama o sobě ještě bez nářadí. Podlaha i grafika musí inspirovat k pohybu. Moderní funkční zóna 21. století se neobejde bez TRX, dále by měla nabízet: měkké plyometrické stupínky zabraňující poškození holení, multifunkční pneumatiky s úchyty, promyšlené hrazdy, žebříčky pro ručkování, bradla a další prvky pro zavěšení. Pokud chcete opravdu dynamický trénink, tak v zóně nesmí chybět GUN-eX nebo alespoň velmi kvalitní lano. Dále pestrá paleta kettlebells, medicinbalů, bulgarian bagů, power bagů, překážek, a další pomůcky pro funkční trénink.
xNutfield_TRX_001.jpg.pagespeed.ic.JyOkh6ONxu.jpg

Funkční zóna na malém prostoru

Mnohdy není místa nazbyt, ale vyhovující řešení se vždy najde tak, aby se všechny důležité zóny do realizace vešly. „Funkční zóna je relativně samostatný, avšak koncepčně velmi důležitý prvek celého fitness centra. Můžeme realizovat funkční zónu jako zcela samostatný sál či jako součást celku,“ říká Miroslav Jirčík. „Jak se povede vdechnout život do funkční zóny, záleží na mnoha parametrech. Největším zabijákem úspěšné funkční zóny je nepořádek, nesystematičnost celé zóny a nefunkčně uložené nářadí. Velmi často se provozovatelé domnívají, že když někam pověsí TRX, položí na zem BOSU, podle zdi narovnají kettlebells a nechají si někde svařit železné stupínky, tak jsou vlastně IN.“
img_brand-banner-escape_1.jpg

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness

Získejte E-Book zdarma

Zadejte svůj e-mail a obdržíte komplexní návod, jak bezpečně a úspěšně obnovit provoz Vašeho fitness centra.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů.