Vše, na co jste se zapomněli jako osobní trenér zeptat

Certifikací nic nekončí, naopak začíná. Nebyli jsme všude dvakrát a od všeho nemáme klíče. Nebát se říci, že na danou věc nejste odborník, chce kuráž a „koule“, ale i to z vás dělá profesionála a jednou se vám to bohatě vrátí.

Certifikací nic nekončí, naopak začíná. Nebyli jsme všude dvakrát a od všeho nemáme klíče. Nebát se říci, že na danou věc nejste odborník, chce kuráž a „koule“, ale i to z vás dělá profesionála a jednou se vám to bohatě vrátí.

Vše na co jste se zapomněli jako osobní trenér zeptat (1).jpg

Budete mít méně a méně času na své vlastní cvičení

Ta představa, že jste neustále mezi fit společností, ve fitness klubu či sportovní hale, připraven na svou dávku tréninkových endorfinů kdykoliv během dne… – STŘIH – Reálně ty nejlepší časy vyplní vaši klienti, mezitím příprava na tréninky, nezbytný admin a komunikace s klienty, nějaký ten žvanec a jste rádi, pokud vyšel čas na vaše nejbližší. Vlastního tréninku bude méně a méně a vy se někdy až s podivem zamyslíte, jak to ti vaši klienti, tak dobře zvládají. Asi mají dobrého trenéra, ehm:)

Málokdo ví, co chce

Na první poslech každý ví přesně, čeho chce dosáhnout a především kdy a za jakou cenu. Pro vás jako trenéry bude zprvu velice obtížné umět přenastavit často nerealistické a mimo planetu zemi nacházející se cíle klientů. Ale stojí to za to!

Vše na co jste se zapomněli jako osobní trenér zeptat (2).jpg

Není volné chvíle

Ty oči cítíte všude. Jakmile jste jednou osobní trenér ve fitness klubu a jdete si zacvičit, máte na sobě okamžitě několik párů auditorských očí, které kontrolují vše od výběru cviků, přes techniku a celkovou skladbu. Sednete do křesel, otevřete svou lahodnou „kolalokovou“ limonádu a okamžitě se analyzuje nutriční složení vašeho nápoje. Pro ostatní se stanete vzorem, ať už jste s klientem nebo máte svou vlastní chvilku. A to je prostě fakt!

Dovolená jako trest

Dovolená se rovná více práce. Zděšení v očích vašich klientů, kteří po několikaletém tréninku s vámi se najednou cítí opuštění a bezradní, co si počnou. „A co mám cvičit, když tu nebudeš…?“ uslyšíte od borce, který by pomalu mohl trénovat vás.

Dvoje uši & jedny ústa

Dostanete se do pozice, kdy vyslechnete věci, které se spíše hodí do 13. komnaty. Během času se mezi osobním trenérem a klientem vybuduje velice speciální pouto a blízký vztah. Vysoká míra empatie a schopnost naslouchat je pro Osobního trenéra stejně důležité jako technické znalosti oboru.

Nejste univerzální voják

Certifikací nic nekončí, naopak začíná. Nebyli jsme všude dvakrát a od všeho nemáme klíče. Nebát se říci, že na danou věc nejste odborník, chce kuráž a „koule“, ale i to z vás dělá profesionála a jednou se vám to bohatě vrátí.

Vše na co jste se zapomněli jako osobní trenér zeptat (3).jpg

Vybudovat klientelu může trvat věčnost

Stojíte na place a možná se divíte, kdeže jsou všichni ti klienti, kteří vás budou prosit, aby s vámi mohli trénovat. Vybudovat si stálou klientelu může trvat klidně i rok a stojí spousty práce. Nesmíte se bát vyjít ze své komfortní zóny a poznávat, oslovovat a pomáhat lidem i v situacích, kdy si o to nikdo cíleně neřekl. Kolik do toho dáte, tolik z toho získáte.

Vaše přítomnost způsobuje, že se ostatní cítí provinile

Nejenže budete sedět v hospodě s kamarády a ty se budou neustále ptát, jak na ty „tablety“ a „kozáky“, jak zhubnout, jak nabrat, jak uběhnout maraton. Nebo když vezmou do ruky koblihu, tak přijde na řadu ono známé: „Já to neměl celou věčnost“. U ostatních se stanete automaticky kazatelem zdravého životního stylu (u těch, kteří vás neznají).

Neuvěřitelně obohacující práce

Žádné peníze na světě vám nikdy nedají to, co pocit, že jste někomu pomohli naprosto změnit život. Mladý chlapec, který díky vypracovanému tělu bude mít své první rande. Žena, kterou přestali bolet záda a může si opět hrát s vnoučaty. Výkonnostní triatlet, který se poprvé v životě dostal na pódium a další a další neuvěřitelné příběhy, kterých jste se mohli stát součástí.

STAŇ SE OSOBNÍM TRENÉREM

 

Vše na co jste se zapomněli jako osobní trenér zeptat (4).jpg

 

autor: Jakub Wurzel, master trenér 3D FITNESS Academy

www.3dfa.cz

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness