Tenistka Petra Kvitová a její trénink v hotelovém pokoji

Když se na turnaji odpadne zápas, je to nepříjemná situace. Tenistka Petra Kvitová ji ale vyřešila po svém. V hotelovém pokoji v Eastbourne nezahálela a jak to vtipně okomentovala na svém Twitterovovém účtu, doslova se „vyvěsila“ na funkčním nářadí TRX.

Když se na turnaji odpadne zápas, je to nepříjemná situace. Tenistka Petra Kvitová ji ale vyřešila po svém. V hotelovém pokoji v Eastbourne nezahálela a jak to vtipně okomentovala na svém Twitterovovém účtu, doslova se „vyvěsila“ na funkčním nářadí TRX.

Petra Kvitová je jednou z mnoha top osobností světového sportu, které sázejí na funkční trénink.

kvitova1

„Dnes je zápas odložen, takže jsem teď vyvěšená ve svém pokoji, abych se připravila na zítřek,“ napsala Petra poté, co pořadatelé turaje v anglickém Eastbourne odložili zápas s Timeou Babosovou kvůli nepříznivému počasí.

Právě TRX je nářadím, které může (nejen) tenistům pomoci k lepším výkonům na kurtu i regeneraci jednostranně přetěžovaného pohybového aparátu.

Velkým propagátorem používání závěsného systému TRXTRX Rip Traineru v tenisu je například bývalý skvělý hráč Max Mirnyi, který po skončení aktivní kariéry působí jako kondiční trenér.

kvitova2

Stanovisko trenéra Filipa Raptopulose

Kondiční trenér, který působí v předním tenisovém klubu 1. ČLTK v Praze a je také lektorem 3DFA a držitelem mezinárodního certifikátu trenéra TRX:

Dnešní tenis není jen o tom být nejlepší „střelec“ na kurtu a pálit zleva zprava. Hra je stále fyzicky náročnější a hráči se čím dál více zaměřují hlavně na rozvojí síly, core, rychlosti, obratnosti a vytrvalosti. Bez těchto dovedností nemohou v tenise 21. století obstát a ti nejlepší je musí pilovat se stejnou pozorností, jako techniku úderu. Proto mají TRX a další nářadí funkčního tréninku v rámci kondičního tréninku své nezastupitelné místo.

trxDay03 Product x1242

3 důvody, proč k sobě TRX a tenis patří:

1. Rozvíjí Core pro zlepšení síly úderu

TRX trénink umožňuje rozvíjet pomocí celé řady funkčních pohybů CORE i rotační sílu a zlepšuje rovnováhu. Všechny tyto prvky mají úzkou souvislost se správným a dostatečně silným tenisovým úderem.

2. Jednoduchý a použitelný kdekoli

Lehký, přenosný, kompaktní… TRX je doslova použitelný kdekoliv. Darmo se o něm neříká, že jde o celou tělocvičnu, která se vejde do jednoho batohu. Do tenisového bagu ho samozřejmě poskládáte také.

„Použijte ho na kurtu. V hotelu jako Petra Kvitová nebo ve fitku,“ vzkazuje Filip.

3. Začátečník nebo top hráč

Ať už jsi tenista hobík nebo top hráč, TRX určitě nesmí v tréninku chybět. Zkušený trenér nastaví trénink přímo na míru, ať už je tenisová úroveň jakákoliv.

Chcete pro své klienty i sebe poznat TRX ve všech souvislostech?

Školení Funkčního tréninku na TRX

Skoro v každém tréninku s vrcholovými tenisty používám buď TRX nebo TRX Rip Trainer. Nejlepší je kombinace obojího. Jsou to skvělí pomocníci a díky nim tenisty trénink o hodně víc baví. Ty, kteří jsou zvyklí poctivě pracovat, určitě.

Náš tip: VIDEO Trénink speciálně určený pro tenis

Upozornění pro uživatele TRX:

Trh je zaplaven nebezpečnými falešnými kopiemi! Jejich používání může vést ke zranění. Použitý materiál nevydrží zátěž, praskají popruhy i karabiny.

S falešnými kopiemi TRX se běžně setkáte v různých internetových bazarech, aukčních serverech nebo i přímo v českých e-shopech, které prodávají vybavení pro fitness nebo bojové sporty. V kamenné prodejtě originální nářadí vůbec zakoupit NELZE.

Jeden z charakteristických znaků, podle kterých poznáte falešné TRX:

Falešné TRX 3D FITNESS

Kde koupit TRX ORIGINÁL?

Jediným oficiálním distributorem originálního TRX závěsného systému pro ČR a Slovensko je společnost 3D FITNESS a její partneři. Skvělou zprávou pro uživatele v ČR je, že TRX je na cenové mapě Evropy právě u nás NEJLEVNĚJŠÍ.

Seznam oficiálních distributorů TRX najdete na www.fitnessanywhere.com.

KOUPIT TRX ORIGINÁL

Více o falešných TRX a jak je rozeznat

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness

Získejte E-Book zdarma

Zadejte svůj e-mail a obdržíte komplexní návod, jak bezpečně a úspěšně obnovit provoz Vašeho fitness centra.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů.