Nejlevnější společník, který vás dostane do formy? Švihadlo!

Lidé mají představu o švihadle, že je to jen dětská hračka, která patří do škol a na hřiště. A dospělému člověku do rukou již nepatří. Ovšem opak je pravdou! Při skákání zapojujete celé tělo při různých druzích skoků. A protože se jedná o hravou formu cvičení, tak si ani neuvědomíte, že cvičíte tak intenzivní intervalový trénink, což je velmi efektivní forma spalování tuků.

Lidé mají představu o švihadle, že je to jen dětská hračka, která patří do škol a na hřiště. A dospělému člověku do rukou již nepatří. Ovšem opak je pravdou! Švihadlo je regulérní cvičební nástroj s mnoha pozitivními účinky. Je určeno pro začátečníky, pokročilé i pro profesionální sportovce. Velkou výhodou švihadla je, že cvičení pro maximální efektivitu vám nezabere mnoho času. Stačí vám 10-20 minut skoků různé měnící se intenzity za den a výsledky se brzy dostaví. Švihadlo totiž zvyšuje svalový tonus celého těla. Při skákání zapojujete celé tělo při různých druzích skoků. A protože se jedná o hravou formu cvičení, tak si ani neuvědomíte, že cvičíte tak intenzivní intervalový trénink, což je velmi efektivní forma spalování tuků.

Nejlevnější společník, který vás dostane do formy. Švihadlo_07.png

Díky pravidelnému skákání přes švihadlo si zlepšíte koordinaci, budete pohyblivější, rychlejší a získáte i větší výdrž. Zároveň si můžete skvěle zformovat postavu. Svaly na rukou a nohou se začnou zpevňovat, vytvarujete si zadek a ani břišní svaly nezůstanou pozadu. Navíc si zlepšíte také kardiovaskulární systém. Jak správě skákat a na co si dát pozor? Abyste maximalizovali přínosy tréninku, skákejte středně rychle do minimální výšky. Nezapomínejte ani na správný postoj: rovná záda, vtažené břicho, hlavu rovně, bradu mírně vzhůru. Rozhodně se nedívejte pod nohy, ačkoli vám to hlavně ze začátku bude připadat těžké. Pro nováčky je lepší zvolit švihadlo s pevnou konstrukcí, které lépe drží tvar. A rada pro správné nastavení švihadla: Podržte rukojeti švihadla a šlápněte na lano. Nyní zkraťte lano tak, abyste ručky měli ve výšce podpaží.
 
Nejlevnější společník, který vás dostane do formy. Švihadlo_02.jpg
Koupit švihadlo Escape
Nejlevnější společník, který vás dostane do formy. Švihadlo_03.jpg
Koupit Escape kožené švihadlo
Také při skupinových lekcích instruktoři rádi využívají švihadlo. Například pro takové lekce crossfit je skvělé speciální švihadlo pro zlepšení výdrže.
Nejlevnější společník, který vás dostane do formy. Švihadlo_04.jpg
Koupit Escape Cross training
A pozor! Ještě jedna důležitá rada na závěr. Pro skákání používejte vhodnou sportovní obuv (pokud je to možné, tak nějakou odlehčenou). A k tréninku využívejte měkčí povrchy, abyste při skákání nezatěžovali tolik vaše klouby.

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness

Získejte E-Book zdarma

Zadejte svůj e-mail a obdržíte komplexní návod, jak bezpečně a úspěšně obnovit provoz Vašeho fitness centra.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů.