Jan Marvan: Tipy na HIIT trénink s lany

Jan Marvan, mezinárodní prezentér se zkušenostmi s celého světa doporučuje: Vyzkoušejte GUN-eX® training systém. Fitness nářadí pro trénink síly, výbušnosti a anaerobní vytrvalosti kdekoliv. V článku se dozvíte jak na to.

Jan Marvan, mezinárodní prezentér se zkušenostmi s celého světa doporučuje: Vyzkoušejte GUN-eX® training systém. Fitness nářadí pro trénink síly, výbušnosti a anaerobní vytrvalosti kdekoliv. 

GUN-eX logo

Jan Marvan

Jan Marvan

Jan Marvan je mezinárodní prezentér se zkušenostmi z celého světa.

Je tvůrcem GUN-eX® training systému, který nyní funguje ve více než 20 zemích celého světa.

Dříve pracoval také jako mezinárodní prezentér pro Johnnyho G.

 Zeptali jsme se:

Jaký byl vývoj GUN-eX® training systému?

Sykora rope over shoulderJe to již pěkná řádka let, co jsem na tomto začal pracovat. Nejdříve to obnášelo klasickou několikaletou práci s vývojem produktů a celého tréninkového programu.

Následně testování s různými sportovci, kteří značně přispěli ke zkvalitnění celého programu, protože nám dávali velmi důležitou zpětnou vazbu na trénink.

Začínali jsme v hokeji, kde s klukama dodnes spolupracujeme. Kluci z NHL nám řádně otestovali nářadí svým tvrdým tréninkem, u kterého nakonec i zůstali.

Postupně jsme byli schopni od sebe oddělit tréninkové plány pro profi sportovce a fitness. Dnes se GUN-eX® training pohybuje jak v profesionálním sportu, tak ve fitness světě jako kondiční funkční trénink.

Známe někoho v ČR, kdo s tím trénuje?

Z našich českých vod asi každý zná boxera Lukáše Konečného, MMA zápasníka André Reinderse, hokejistu Petra Sýkoru, Roberta Kántora, nebo judistu Lukáše Krpálka.

Kde je GUN-eX® training dnes v roce 2014?

Jak jsem zmínil, dnes jsme celosvětově asi ve 20 zemích a trénink s pružnými lany se stal velkým hitem ve fitness.

Moje idea byla vytvořit lano, které by se dalo použít na trénink stejně jako lodní lana, ale zároveň i jako sprint systém a perfektní kardio trénink. Což se povedlo.

COBRA lana jsou toho důkazem a jsou velmi variabilní. Rozbalím, odtrénuju celé tělo, zabalím a jdu.

Co si mám představit pod tréninkem s COBRA lany?

cobra-lana

COBRA lana jsou dlouhá lana, která jsou navíc pružná, takže s nimi mužů dělat to stejné co s lodními lany, ale navíc můžu i běhat, sprintovat, dělat rotační pohyby a docílit opravdu těžkého kardiovaskulárního tréninku.

Trénink se dá koncipovat jako osobní, nebo v kruháči, bootcampu, a nebo také jako skupinový trénink, kterému říkáme GUNNING™. K tomuto jsme vyvinuli i mobilní aplikaci a každý trenér, který projde školením, pak může učit i skupinové hodiny.

Je to náročný trénink, ale zároveň i hodně zábavný. Hlavně v Anglii a USA se dá tento skupinový trénink GUNNING™ najít v mnoha fitness klubech.

Kde všude trénujete?

IMG 1485Myslíte jako venku nebo uvnitř anebo kde jako v destinacích?

Každopádně trénujeme venku i uvnitř, za každého počasí, protože na to jsme ty lana „vychytali“. Už jsem s nimi trénoval v bahně, ve sněhu, na pláživ moři.

V teplotních výkyvech od -20 do plus 50 stupňů. Takže to není limitované pro použití pouze vevnitř.

Trénuji všude, ale asi nezajímavější trénink jsme měli na hlavním stripu v Las Vegas a také na plážích v Puerto Ricu. Vezmete batoh s lany a jde se.

To jsou ty pecky, kdy dáte těžkej trénink a pak se naložíte v teplé vodě na pláži ?

Pro koho je tento trénink určený?

Krásné na tom je, že pro každého. Tím, že se jedná o pružná lana, tak se intenzita tréninku dá měnit podle toho, jak moc rezistenci lana využívám. Už jsem trénoval jak s lidmi, co trénují tvrdě několik dní v týdnu, tak i s úplnými nováčky, kteří začali cvičit nedávno.

Celý GUN-eX® vzdělávací systém je postaven tak, že trenér, který pracuje s klientem, je schopen po absolvování školení správně nastavit intenzitu tréninku, najít správné cviky a cíleně pracovat se svým klientem.

A pro ty, co chtějí cvičit jen tak sami pro sebe, bez trenéra, jsou určena naše volně dostupná videa. Máme třeba celý 30 minutový trénink, jak začít, postupovat tréninkem a jak zakončit tréninkovou jednotku.

Takový základní manuál s nejnutnějšími informacemi. Je nutné ovšem říci, že sledováním videí se z nikoho trenér nestane. To chce praxi, praxi, praxi a informace na kvalitních školeních.

Kam se teď chystáte?

No je toho víc než dost, jsem víc na cestách a školeních než doma. Máme za sebou úspěšně největší veletrh fitness FIBO, teď nás čekají další akce v Anglii a USA, kam odlétám trénovat americkou armádu a zapracovat na jejich fyzičce.

GUN-eX® samozřejmě nebude chybět a bude jednou z hlavních náplní pro trénink síly, výbušnostianaerobní vytrvalosti.

Hodíte nám sem nějaký základní trénink?

muscle-groups-cobra-pro

Jasně. Ted jsme natáčeli základní trénink s COBRA lany, tak se můžete nechat inspirovat tímto 30 minutovým videem a zkusit to dát. Vše je cvičeno ve třech různých stupních náročnosti, takže si tam přijde každý na své: 

A pokud si chcete zacvičit i něco dalšího a jiného, mrkněte do GUN-eX® aplikace, kde neustále doplňujeme nové a nové tréninky.

VIDEO: Základní trénink s COBRA lany

Tak přejeme hodně štěstí

Díky, také přeju hodně úspěchů v 3D FITNESSPříští měsíc se vám pokusím nastínit nějaké tréninkové tipy pro začátečníky.

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness

Získejte E-Book zdarma

Zadejte svůj e-mail a obdržíte komplexní návod, jak bezpečně a úspěšně obnovit provoz Vašeho fitness centra.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů.