Jak provádět účinný úklid a dezinfekci ve fitness centrech a posilovnách?

Fitness centra se od pondělí 27. 4. 2020 opět otevírají. Za zpřísněných hygienických podmínek, se tak opět můžeme věnovat svým klientům a poskytnout jim tak profesionální fitness služby. Přinášíme vám doporučení na účinný úklid a dezinfekci fitness center a posiloven.

Fitness centra se od pondělí 27. 4. 2020 opět otevírají. Za zpřísněných hygienických podmínek, se tak opět můžeme věnovat svým klientům a poskytnout jim tak profesionální fitness služby. Přinášíme vám doporučení na účinný úklid a dezinfekci fitness center a posiloven.

Nesmrtelné cardio a jeho výhody (1).jpeg

Doporučení CAC (České asociace úklidu a čištění) jak provádět účinný úklid a dezinfekci ve fitness centrech:

  • Dezinfekce rukou personálu – důležitý je správný postup umytí rukou a následná dezinfekce. Vzhledem k tomu, že bude probíhat velmi častá dezinfekce pokožky rukou, dochází zároveň k jejímu většímu vysoušení. To může mít za následek i různé dermatózy, ale hlavně praskání pokožky. Proto doporučuji používání hydratačního, resp. dezinfekčního krému.
  • Nelze dezinfikovat špínu. Proto je nutné napřed řádně vyčistit – uklidit povrchy. Musí dojít k odstranění jak volných nečistot (prach, písek vlasy), a to například vysavačem. Tak i ulpělých nečistot (skvrny na podlaze, zamyté chemické přípravky – podlaha jakoby lepí – mlaská při chůzi, nečistoty ve spárách, skvrny a ohmaty na dotykových místech – vypínačů, klik, úchopů strojů, cvičebního nářadí a pomůcek atd), a to hloubkovým čištěním. Hloubkové vyčištění neznamená, že povrchy setřete nějakou silnou chemikálií starým mopem nebo hadrem a je hotovo. Hloubkové vyčištění je buď strojní, případně pomocí vysokotlaké suché páry, tady v obou případech bych ale doporučila si na to objednat profesionální úklidovou firmu. A pokud se do toho chcete pustit svépomocí, tak kromě odmašťujícího přípravku (což na povrchy není přípravek na mytí nádobí, ale například alkoholový čistič), musí přijít na řadu i mechanické pomůcky v podobě kartáčů, padů ( to je pro představu ta drsná plocha na houbičce), a u utěrek mikrovlákno, které má schopnost se dostat do pórů.
  • Po důkladném vyčištění přichází, ale velmi důležitá fáze, a to je omytí čištěných povrchů čistou vodou, a to tak dlouho dokud z povrchu stírám nečistoty. Následně nechat povrch uschnout.
  • Pro následný pravidelný úklid před dezinfekcí už bude stačit jen vysát, nebo setřít podlahu na sucho a vlhkým mopem, tzn. navlhčeným například postřikem, povrch setřít.
  • Na suchý povrch, aplikujte dezinfekci. Na podlahy je nutné použít čistý mop a nádobu na roztok. Na povrchy jako je cvičební nářadí, činky, vypínače, kliky atd. je dezinfekci nejlépe nastříkat a nechat zaschnout.
  • V obou případech je velmi důležité zachovat dobu působení, tedy dobu expozice, tak jak je napsána na dezinfekčním přípravku, jinak se film neutvoří. Co je také důležité, je používání čistých pomůcek (utěrky, mopy, hadry, rozmýváky, košťata, houbičky, vědra atd.), čistých roztoků chemických přípravků (proto na menší plochy použijte rozprašovač, na velké plochy jako jsou například stěny nebo cvičební stroje, doporučuji tlakový rozprašovač stejný jako pro zahradní účely).
  • Jednou za rok je nutné udělat generální úklid, a to i v případě, že se u vás uklízí tak jak se má. Navíc pravidelná údržba prodlouží životnost zařízení i povrchů.

Dezinfekce pro fitness centra

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness

Získejte E-Book zdarma

Zadejte svůj e-mail a obdržíte komplexní návod, jak bezpečně a úspěšně obnovit provoz Vašeho fitness centra.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů.