Falešné kopie TRX u soudu. Pokuta 170 milionů Kč !!!

Společnost Fitness Anywhere LLC, výrobce TRX, získala více než 6,8 milionů amerických dolarů jako náhradu škody způsobené společností Woss Enterprises LLC, která úmyslně porušila patent TRX i jeho ochrannou známku. Prodávala padělané kopie TRX, stejně tak jako se tomu děje mnohými společnostmi v ČR a na Slovensku. Internet je plný nabídek na koupi levných napodobenin TRX, které se tváří jako originály. Nezahrávejte si se svým zdravím a kupujte jen skutečně certifikované a ověřené originály.

Falešné kopie TRX u soudu. Pokuta 170 milionů Kč_01.jpg

Společnost Fitness Anywhere LLC, výrobce TRX, získala více než 6,8 milionů amerických dolarů jako náhradu škody způsobené společností Woss Enterprises LLC, která úmyslně porušila patent TRX i jeho ochrannou známku. Prodávala padělané kopie TRX, stejně tak jako se tomu děje mnohými společnostmi v ČR a na Slovensku.

Členové federální poroty v Kalifornii, USA, se jednomyslně shodli na tom, že jeden z TRX patentů (US patent č. 7044896) byl porušen, stejně jako byla porušena ochranná známka prodejem 6 neoriginálních produktů vydávaných za originály.

Porota rozhodla, že neoprávněné použití patentovaného názvu „Suspension Training“ a „Suspension Trainer“, pod nímž byly neoriginální produkty umístěny v e-shopech, jako je třeba Amazon.com, jednoznačně představuje úmyslné porušení ochranné známky.

Porota zamítla možnost, že by takové použití mohlo představovat reálnou spotřebu.

Randy Hetrick, zakladatel a generální ředitel TRX, k tomu řekl:

„Internet umožnil vznik a vývoj firem parazitujících na tvrdé práci druhých. Tyto pijavice kradou ochranné známky a autorská práva vedoucích značek a manipulují s nimi na síti. Zmatení zákazníci díky tomu mohou vyhledat velmi levné, ale nebezpečné produkty, které porušují patenty skutečných a seriózních značek (jako je TRX), jejichž představitelé investují do výzkumu, inovace výrobků a vzdělávání spotřebitelů.“

Hetrick se domnívá, že tento verdikt představuje velkou výhru pro všechny inovátory svých značek a také pro zákazníky. Protože staví podvodníky do nezáviděníhodného postavení – poukazuje na jejich nekalé taktiky a de facto tím varuje nezkušené klienty, kteří by se mohli nechat zlákat příznivou cenou.

Na základě konečného rozhodnutí soudce může být uložená náhrada škody zvýšena, stejně jako soudní poplatky a náklady.

trx-kuba

Člen generální rady pro TRX, Sid Nasr, k tomu řekl:

„Jedná o skutečně zásadní rozhodnutí, které naše podnikání posunuje významně vpřed. Trh je třeba pozorně sledovat a účinně eliminovat počet padělatelů, kteří spotřebitelům nabízejí levné a často nebezpečné duplikáty originálních výrobků TRX.“

A dodává:

„Nestává se často, že společnost investuje čas a prostředky k realizaci obchodních sporů až do konečného rozhodnutí soudu. Ale nám to za to stojí, protože jednomyslné rozhodnutí poroty zajišťuje absolutní potvrzení skutečnosti, že naše obchodní známky a patenty nesmí být nikým a ničím zpochybněny.“

Stejná situace panuje i u nás v Česku. Internet je plný nabídek na koupi levných napodobenin TRX, které se tváří jako originály. Nezahrávejte si se svým zdravím a kupujte jen skutečně certifikované a ověřené originály. Pokud si nejste jistí originalitou vámi vybraného produktu, kontaktujte nás a poraďte se s námi. Nebo si TRX objednejte přímo od nás. Garantujeme 100% originalitu každého produktu, který se nachází na našem e-shopu.

Z lásky k pohybu … 3D FITNESS tým

trx-home-kit3-620x370

Koupit original TRX® HOME

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness

Získejte E-Book zdarma

Zadejte svůj e-mail a obdržíte komplexní návod, jak bezpečně a úspěšně obnovit provoz Vašeho fitness centra.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů.