Dostatečná hydratace: 5 užitečných tipů jak ji v létě nezanedbat

Máte problém s pitným režimem? Nedaří se vám dostat do sebe během dne potřebné množství vody? To může být docela problém. Obzvláště v létě, kdy se nároky na příjem tekutin vlivem tepla výrazně zvyšují. Buďte kreativní a udělejte z nutnosti něco, co budete mít rádi a co vás bude bavit. Kreativní nemusíme být pouze v práci, ale i při vytváření hydratačních návyků.

Máte problém s pitným režimem? Nedaří se vám dostat do sebe během dne potřebné množství vody? To může být docela problém. Obzvláště v létě, kdy se nároky na příjem tekutin vlivem tepla výrazně zvyšují. Buďte kreativní a udělejte z nutnosti něco, co budete mít rádi a co vás bude bavit. Kreativní nemusíme být pouze v práci, ale i při vytváření hydratačních návyků.

V parném letním počasí je těžké udržet v organismu dostatek potřebné vody, která jím koluje. Naše srdce a mozky jsou ze ¾ tvořeny vodou, naše kůže z 64 % a svaly až z 80 %. Z toho jasně plyne, že naše tělo potřebuje hodně vody k tomu, aby fungovalo tak jak má.

Dostatečná hydratace - 5 užitečných tipů jak ji v létě nezanedbat_01.jpg

Proč je voda pro naše zdraví zásadní?

  • Rozvádí kyslík po celém těle
  • Vyplavuje odpadní látky (především močením)
  • V těle přenáší živiny, čímž pomáhá metabolismu
  • Pomáhá při základních buněčných funkcích a udržuje vývoj svalů
  • Reguluje teplotu těla
  • Pro nervový systém funguje jako tlumič nárazů a hydratuje klouby

Jak zařídit, abychom pili nejen více, ale i rádi?

1. Vizualizujte

Pokud se vám voda zdá nudná, přidejte do ní plátky citronu, nebo jiné nakrájené ovoce. Nemusíte se bát ani máty či jiných bylinek nebo dokonce květin na vylepšení chuti. Je známým faktem, že co se nám líbí, snáze přijímáme. Upravte vodu tak, aby se vám líbila a určitě se vám bude i lépe pít. Nalijte ji do pěkného džbánku či skleničky, přidejte brčko a pár kostek ledu se zamraženým ovocem. Fantazii se meze nekladou!

Dostatečná hydratace - 5 užitečných tipů jak ji v létě nezanedbat_02.jpg

2. Zařaďte ji do své každodenní rutiny

Ke každému jídlu si připravte sklenici vody a průběžně pijte. S pitným režimem by se to na druhé straně ale nemělo přehánět. Nadměrné množství vody může způsobit pokles sodíku a draslíku v těle, což vede ke stavu zvanému hyponatrémie.

3. Pořiďte si pěknou láhev a mějte ji pořád u sebe

Proč nemít láhev jako módní doplněk? Nejen, že si tak zajistíte pravidelný přísun životodárné vody, kromě toho i ušetříte. A to nejen svou peněženku, ale také přírodu – budete se totiž podílet na snížení odpadu z plastových lahví.

Dostatečná hydratace - 5 užitečných tipů jak ji v létě nezanedbat_03.jpg

4. Šetřete

Ale ne tak, že si v restauraci k jídlu neobjednáte pití. Objednejte si vodu z kohoutku. Ve většině restaurací ji neúčtují vůbec, jinde za vskutku nepatrný poplatek. Možná, že u popíjení vody nebudete vypadat tak cool, jako kdybyste si vychutnávali piňa coladu či mojito. Zajistíte tak ale svému tělu potřebnou hydrataci a sobě svěžest a dobrou náladu.

5. Zaměřte se i na organickou vodu

Organická voda je voda obohacená o vitamíny, minerály, antioxidanty a další živiny. Takovou vodu přijímáte, když konzumujete ovoce. Právě v něm se totiž nachází. Proto si nakrájejte třeba vodní meloun, který obsahuje až 92 %!

Dostatečná hydratace - 5 užitečných tipů jak ji v létě nezanedbat_04.jpg

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness

Získejte E-Book zdarma

Zadejte svůj e-mail a obdržíte komplexní návod, jak bezpečně a úspěšně obnovit provoz Vašeho fitness centra.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů.