Cvičíme s pomocí desky Flowin

Flowin – cvičební pomůcka, která vznikla ve Švédsku, ale rychle se rozšířila do celého světa. Ale proč? Co je na ní tak skvělého, že jí rychle začali akceptovat trenéři vrcholových sportovců, instruktoři ve fitness centrech či fyzioterapeuti? Zkusíme vám přiblížit, proč je Flowin vlastně tak úžasný.

Flowin – cvičební pomůcka, která vznikla ve Švédsku, ale rychle se rozšířila do celého světa. Ale proč? Co je na ní tak skvělého, že jí rychle začali akceptovat trenéři vrcholových sportovců, instruktoři ve fitness centrech či fyzioterapeuti? Zkusíme vám přiblížit, proč je Flowin vlastně tak úžasný.

Co je Flowin?

FLOWIN® je cvičební nástroj a tréninkový koncept zároveň. Celý set se skládá z tzv. „klouzací desky“ a dalších sad malých podložek pro ruce, nohy, kolena a lokty. Při cvičení využíváte pouze hmotnost vlastního těla, takže náročnost cvičení si určuje každý sám. Je tak vhodný jak pro začátečníky (doporučujeme pro první cvičení vyhledat trenéra), tak pro vrcholové sportovce.

Cvičíme s pomocí desky Flowin_04.jpg

Jak cvičit s Flowinem?

Nečekejte žádné dynamické cvičení, při kterém dosahujete velké tepové frekvence a spalujete tak tuky. Hubnutí není hlavním účelem! Podstatou cvičení je zapojení hlubokého stabilizačního systému páteře a zejména jeho zpevnění. Přeci jen při dnešním „sedavém“ stylu života se právě tyto svaly rychle uvolňují a vyvolávají tak nepříjemné bolesti zad. Koncept FLOWIN® v současné době nabízí přes 300 libovolně kombinovatelných cviků. Při cvičení využíváte hmotnost svého těla jako přirozenou zátěž, která se zvyšuje odporem při tření malých podložek o velkou desku. Zátěž si můžete libovolně regulovat tlakem na podložku, frekvencí a rozsahem pohybů, a dokonce změnou počtu opěrných bodů (opíráte se například jen o jednu ruku místo obou). Může se stát, že zvlášť při ochablých břišních svalech zpočátku neuděláte ani cvik, který na pohled vypadá velmi jednoduše. To ale nemusíte zoufat a cvičení rozhodně nevzdávejte! Každý pohyb v rámci FLOWIN® tréninku se dá modifikovat a přizpůsobit tak, abyste ho zvládli, měli ze cvičení radost a přitom si postupně zvyšovali kondici.

Cvičíme s pomocí desky Flowin_05.jpg

Tři základní druhy FLOWIN®

1) FLOWIN PRO

Pevná, černá lehce skladovatelná profesionální deska vhodná pro cvičení doma, ale také pro fitness centra. Tuto desku o rozměrech 140×100 cm dostanete společně také se sadou podložek pod zápěstí, kolena a chodidla.

Cvičíme s pomocí desky Flowin_01.jpg

Koupit FLOWIN® PRO

2) FLOWIN FYZIO

Pevná, černá lehce skladovatelná profesionální deska využívaná hlavně fyzioterapeuty v rehabilitačních zařízení. Deska má menší rozměry (než Flowin Pro) 70×100 cm, takže se skvěle vejde do malých prostorů.

Cvičíme s pomocí desky Flowin_02.jpg

Koupit FLOWIN® FYZIO

3) FLOWIN PRO NIVEUS

Flowin pro Niveus je vyroben a rozměrově stejný, jako deska Flowin Pro, jen s jedním velkým rozdílem – a tím je barva. Ovšem není to jen otázka designu, ale i využitelnosti. Právě bílý FLOWIN PRO NIVEUS je vhodný zejména pro venkovní cvičení, není tak háklivý na sluneční záření na rozdíl od černého flowinu.

Cvičíme s pomocí desky Flowin_03.jpg Koupit FLOWIN® PRO NIVEUS

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness

Získejte E-Book zdarma

Zadejte svůj e-mail a obdržíte komplexní návod, jak bezpečně a úspěšně obnovit provoz Vašeho fitness centra.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů.