Core Momentum Training

Představujeme novinku na trhu Core Momentum Trainer (CMT)! Nutná pomůcka do vaší funkční zóny. Rovnat se může se všemi velikány, kteří se běžně využívají při posilování. Má ale něco navíc – je úzce zaměřená na oblasti středu vašeho těla a všech ostatních přímo napojených svalů.

Představujeme novinku na trhu Core Momentum Trainer (CMT)! Nutná pomůcka do vaší funkční zóny. Rovnat se může se všemi velikány, kteří se běžně využívají při posilování. Má ale něco navíc – je úzce zaměřená na oblasti středu vašeho těla a všech ostatních přímo napojených svalů.

CORE MOMENTUM TRAINING_01.png

Koupit Core Momentum Trainer

Každý sportovec vystavuje svoje tělo nesmírné námaze, která je navíc často velmi specifická a zaměřená pouze na konkrétní části těla. Zvlášť sportovci, kteří zatěžují převážně horní polovinu těla, brzy zjistí, o čem trénink s CMT vlastně je.

  • uvolnění svalů
  • prohřátí
  • protažení
  • posílení
  • prevence zranění páteře

Při cvičení s CMT využíváte speciální sílu, která na vás přechází přes malé pohyblivé kuličky. Tyto broky se specifickým způsobem pohybují uvnitř dutých tyčí a vytváří tlak, který přímo přechází na uživatele. Ten musí vynaložit velké úsilí, aby pomůcku dobře ovládal, dosáhl maximálního rozsahu a zároveň udržel stabilní postoj a zpevněný střed těla.

„Cvičení s CMT mi pomáhá udržet se v kondici a posílit střed těla. To je pro nadhazovače obvzlášť důležité. Při tak rychlém pohybu je důležité cítit oporu a stabilitu. Vědět, že se mi v těle nic nepohne špatným směrem. CMT mi pomáhá udržet se v kondici a vím, že pohybový rozsah je díky tomu maximální, a to taky snižuje riziko zranění.“

Boyd Rankin, nadhazovač, hráč kriketu za Anglii a Irsko

ctm4

Se svými zkušenostmi přispěl taky Dr. Derek Steveson, který Core Momentum Trainer vymyslel. Jeho oblastí je golf. Podle něj je to právě CMT, které může golfistům vylepšit švih. Odmítá posilovnu, trenažéry nebo driving range. CMT tohle všechno nahradí.

„Podle mě nedává smysl trénovat břišní svaly tak, že ležíte na zemi a zvedáte hrudník nahoru a dolů. Proč se vůbec zabývat něčím tak zbytečným,“ dodává.

ctm3

Základ je dobrý švih. To je to, co odlišuje jednoho golfistu od druhého. Posouvá ho blíž k jamce. Na začátku každé hry je důležité opřít se o zem, najít stabilitu, zpevnit se a prostě zvednout hůl a pustit ji dolů. Steveson proto doporučuje zaměřit se při cvičení přesně na ty oblasti, které při švihu zaměstnáte – tedy oblast páteře, boků a lopatky.

„S CMT zapojíte všechny svaly středu těla, které potřebujete i při golfovém švihu. Břišní svaly pak fungují jako hnací síla, napojení mezi vrchní částí těla a tou spodní. Zapojují se při všech třech fázích švihu – v počáteční fázi když jde hůl dozadu; pak při prostřední – tedy švih dolů a trefa míčku; a závěr – proti pohyb holí až k druhému rameni,“

vysvětluje Steveson.

Zdroj: www.escapefitness.com

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness

Získejte E-Book zdarma

Zadejte svůj e-mail a obdržíte komplexní návod, jak bezpečně a úspěšně obnovit provoz Vašeho fitness centra.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů.