Jak napsat dobrý životopis osobního trenéra?

Životopis je vaší příležitostí zaujmout potenciálního zaměstnavatele nebo partnera. Většinou jde o první navázání kontaktu. Proto mu věnujte náležitou péči, a vytvořte tak svou dokonalou prezentaci, která ihned zaujme. Sepsali jsme pro vás to nejdůležitější, co by měl životopis obsahovat a co se osvědčilo i u nás v 3D FITNESS.

Životopis je vaší příležitostí zaujmout pozornost potenciálního zaměstnavatele nebo partnera. Většinou jde o první navázání kontaktu. Proto mu věnujte náležitou péči, a vytvořte tak svou dokonalou prezentaci, která ihned zaujme. Nezbytností je správné uspořádání, popis, obsah a špetka originality, která by neměla chybět. Sepsali jsme pro vás to nejdůležitější, co by měl životopis obsahovat a co se osvědčilo i v 3D FITNESS.

Jak napsat dobrý životopis osobního trenéra?

Co je třeba vzít v úvahu při psaní životopisu?

  • Kontakt a osobní údaje
  • Úvodní dopis
  • Pracovní minulost
  • Vzdělání
  • Zájmy a koníčky
  • Dovednosti a přednosti
  • Reference

1. Kontaktní a osobní údaje

Uvést všechny klíčové údaje, jako je jméno, adresa, telefonní číslo a e-mail (profesionální e-mailovou adresu) je samozřejmostí. V životopise můžete ale také zmínit osobní webové stránky a účty na sociálních sítích. Především pokud jsou vydařené a informativně bohaté.

2. Úvodní dopis

Ten by měl čtenáři jasně říci, kdo jste a představit vás v tom nejlepším možném světle. Ale reálném samozřejmě. Stručně řečeno, jaké máte zkušenosti, čeho chcete dosáhnout, co můžete udělat, abyste toho dosáhli. Čím můžete právě vy přispět dané společnosti a co nového či jedinečného můžete nabídnout. Stručně, jasně, výstižně. A zdravě sebevědomě.

3. Pracovní minulost

Uveďte vše. Výhodu budete mít, pokud máte pestrou pracovní minulost a praxi. Pokud jste ale právě dokončili školu, nebo jste dosud pracovali v jiném odvětví, nevěste hlavu. Budete mít v daném sektoru možná omezené zkušenosti, ale ty můžete nahradit zájmy a dovednostmi, například v podobě celoživotního sportování či absolvovaných fitness kurzů a školení. O tom ale v další kapitole. Přesto se zamyslete nad tím, co z vaší pracovní minulosti byste mohli šikovně využít v nadcházejícím povolání a do životopisu to nezapomeňte uvést.

Zamyslete se nad tím, co z vaší pracovní minulosti byste mohli šikovně využít v nadcházejícím povolání.

4. Vzdělání

Měli byste podrobně uvést všechny své vzdělávací úspěchy, i když nejsou přímo spojeny s fitness. Mnoho dovedností, které jste získali v jiných odvětvích, může být převedeno do fitness průmyslu. V životopisu by měla být vaše kvalifikace uvedena popořadě, počínaje tím, čeho jste dosáhli naposledy. Uveďte přesná data, místa organizací či škol, u kterých jste studovali a nejlépe i konkrétní obory. Pod vzdělání můžete uvést i absolvované kurzy a školení. Včetně roku, vedoucího instruktora i společnosti.

5. Zájmy a koníčky

Žijete zdravým životním stylem? Od dětství sportujete? Absolvovali jste například fitness školení nebo jste expertem na funkční trénink? Inspiroval vás mimořádně někdo? Dosáhli jste v tomto směru nějakého velkého objevu či úspěchu, který vás motivoval k tomu, že byste se tak chtěli živit? To vše by měl životopis obsahovat. Nezapomeňte na nic. I zdánlivé maličkosti, jako je výhra v regionálním maratonu, mohou mít velký vliv a představit vás v tom správném světle.

6. Dovednosti a přednosti

Oproti zájmům a koníčkům, které děláte ve volných chvílích a jejichž činnost vás naplňuje, jsou zde i dovednosti a přednosti. Například znalosti jazyků, počítačových programů, řidičského oprávnění atp. Sem uvedete vše, co výborně ovládáte, ale i to, u čeho máte alespoň základy (což nezapomeňte v životopisu zmínit). Vaše přednosti jsou také důležité. Může se jednat třeba o komunikační dovednosti, empatii, přirozenou autoritu, dochvilnost, pořádkumilovnost, spolehlivost, bezúhonnost, prodejní zkušenosti. Přemýšlejte a chytře formulujte. Zaměřte se na to, čeho jste dosáhli. Uveďte, proč je vaše role klíčová, jakou unesete odpovědnost a jak ovlivníte dané podnikání. Uveďte vaše pravé přednosti, kterými zaujmete.

Pochlubte se svými skvělými dovednostmi a přednostmi.

7. Reference

Nechte si napsat reference od bývalých zaměstnavatelů, pokud šlo o fitness průmysl, a pokud víte, že s vámi byli spokojeni. Poprosit můžete také instruktora z kurzu, který jste se skvělými výsledky absolvovali. A jestliže dosahujete mimořádných úspěchů ve sportovním či tanečním týmu, kde si vás trenér nemůže vynachválit, pak i od něj. Nestyďte se v životopise uvést jejich reference. Bude to další plus pro vás.

8. Něco navíc

Vždy je nejlepší, když zaujmete něčím speciálním, něčím, čím se můžete odlišit od konkurenčních uchazečů. Není-li času nazbyt a nestihli jste pro širší odbornost navštívit další zajímavé kurzy, přesto si nějaký vyberte a přihlaste se na něj. I to, že se na něj chystáte, můžete uvést. A nemusí jít pouze o fitness specializace, ale například kurz tejpování, které jen tak někdo neumí, může být do budoucna přínosem, kterým můžete obohatit služby dané společnosti. Zkuste se nad tím zamyslet, co všechno by vás bavilo dělat, a především dejte zaměstnavateli důvody, proč si má zvolit právě vás. I samotná forma životopisu může být zajímavá a originální než pouhý černý, strukturovaný text, psaný ve wordu. Vše co do životopisu i jeho formy vložíte navíc, bude vaší výhodou oproti ostatním. To, jak bude probíhat následný pohovor, je už jenom na vás, ale díky dobrému životopisu, budete o krůček blíž vaší vysněné práci.

A na co nejvíce hledí v životopisech Miroslav Jirčík z 3D FITNESS? “Vždy je pro mne nejdůležitější osobní postoj k životu a zkušenosti daného uchazeče. Jaké největší výzvy v životě ustál, co byla jeho největší prohra a co naopak výhra? Jak se uměl vyrovnat s nepřízní osudu? Odborné znalosti se dají doučit, ale zažité návyky nelze předělat. Člověk se nemění. Rovněž není potřeba dávat kandidátovi více šancí. Kandidát buď svým postojem splňuje vaše očekávání nebo nikoliv. Rovněž je velmi důležité, kde daný kandidát bydlí. Pokud žije v rodinném domku, tak je zvyklí postarat se o trávník, úklid a vnímá, že i okolí jeho domu je potřeba udržovat. Člověk, který žije celý život v paneláku, je zvyklí za sebou zavřít dveře, a kromě jeho bytu ho nic nezajímá. Tento člověk se pak velmi těžko učí, že je potřeba občas po sobě uklidit nebo, že je někdy potřeba dělat i nad rámec popisu práce. Rovněž je velmi obtížné dostat do tempa dynamického týmu bývalého státního zaměstnance.”

Stačí chtít.

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.

KONTAKTUJTE NÁS
Business, Equipment, E-commerce, Academy, Gym
Rádi vám poradíme i s vaším fitness

Získejte E-Book zdarma

Zadejte svůj e-mail a obdržíte komplexní návod, jak bezpečně a úspěšně obnovit provoz Vašeho fitness centra.

Přihlášením souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů.