3 tipy, které nesmí chybět v pohybové přípravě malých siláků
Děti se rády pohybují a navíc rády zdokonalují různé pohybové překážky a výzvy.
Děti se rády pohybují a navíc rády zdokonalují různé pohybové překážky a výzvy. Máme pro vás 3 tipy, které nesmí chybět v tréninku dětí, které začínají navštěvovat organizovaná cvičení či kroužky. Bavíme se tedy o dětech ve věku cca 5 a více let. Horní hranice je pak puberta, po které již můžeme začít více se strukturovaným tréninkem a trénink síly dělat více specificky.
ZVÍŘECÍ POHYBY
Zvířecí pohyby jsou skvělým lákadlem pro děti, kde můžou pustit ven svou fantazii a prožít každý pohyb. Variant je spousta. V tréninku nemusíte udělat všechna zvířátka, ale pohrát si například jen se 3-4 a pořádně je procvičit. V článku ZVÍŘECÍ POHYBY VOL.1 najdete více.
MAMLAS
Tohle je jeden z našich favoritů. Mamlas je silově koordinační cvik, který zapojí každý svalový snopec v dětském těle. Na začátcích děláme lehčí varianty pouze s jednou rukou a postupně se prokousáváme do složitějších kombinací. Více silově koordinačních cvičení zažijete na našem CERTIFIKOVANÉM KURZU TRENÉRA DĚTÍ A MLÁDEŽE, který je akreditován MŠMT.
VIS
Když děti přijdou k nám do gymu, kde visí spousta TRX, tak hádejte co udělají jako první věc. Ano, pověsí se a houpou se do nekonečna. Pro sílu horní poloviny těla je vis skvělý cvik. Oživte jej příběhem. My děláme Hrušku a Netopýra. Hruška je soutěž, kdo vydrží nejdéle viset, tak je nejšťavnatější hruštičkou. Netopýr je vis hlavou dolů.
autor: Filip Raptopulos, master trenér 3D FITNESS Academy