Sexy veslovací trenažér, který nezná slovo kompromis

Ve firně Matrix věří, že slovo „dobrý“ je nepřítel slova „skvělý“. Když se společně podívali na veslovací trenažer z roku 2012, řekli si, že je „sotva dobrý“, a rozhodli se s tím něco dělat – vytvořit stroj který tu ještě nebyl a dát tak tréninku jiný rozměr.

Ve firně Matrix věří, že slovo „dobrý“ je nepřítel slova „skvělý“. Když se společně podívali na veslovací trenažer z roku 2012, řekli si, že je „sotva dobrý“, a rozhodli se s tím něco dělat – vytvořit stroj který tu ještě nebyl a dát tréninku jiný rozměr. Trenažer slouží k simulaci veslování pro profesionální sportovce, jiní na něm budují svalovinu a ve fitness centrech je nedílnou součástí kardio zóny. Tohle všechno museli mít na paměti technici, designéři a další specialisti Matrix, když začali vymýšlet nový produkt – nový veslovací trenažér.

veslovaci-trenazer7

NASLOUCHÁNÍ, UČENÍ A ZKUŠENOSTI

Matrix se střemhlav pustil do zkoumání trhu. Konstruktéři chodili po fitness centrech. Na názor se ptali majitelů, zkušenosti sbírali u instruktorů.

  • trenažéry jsou hlasité a ruší!
  • když je přítmí, nelze přečíst instrukce!
  • madlo se špatně se drží!

NOVÝ OD ZÁKLADU

První byl na řadě rám. Celokovový. Jenom ta nejkvalitnější ocel dokáže podle Matrix eliminovat všechny vibrace, bude vyhovovat sportovcům i profesionálním atletům.

veslovaci-trenazer4Klasický větrák nahradili vývojáři úplně jinou a naprosto neslyšnou technologií. Díky tomu mohli lépe umístit nášlapy a udělat je mnohem menší. Celým strojem se tak líp manipuluje a snadno se dá přesunout třeba do kardio zóny.

Pokud jde o sedátko – zřejmě tu nejdůležitější součástku celého trenažéru – designéři udělali miliardu náčrtků a pokusů, až nakonec přišli s dokonalým ergonomickým tvarem sedadla, které bude vyhovovat každému.

VŠECHNO ZÁLEŽÍ NA DETAILECH

Vývojáři se společně s designéry museli poprat s tím, jak udělat poměrně velký stroj příjemným. Proto konzoli udělali tak, aby nepotřebovala nabíjení. Maximálně jenom malý přídavný zdroj, aby si majitelé fitness center mohli postavit trenažér skutečně kamkoliv. Displej je navíc podsvícený, takže si teď nikdo nemůže stěžovat, že ve tmě nevidí na pokyny. Mnohem snadnější je taky přepínání mezi intenzitami cvičení – od sprintu přes vytrvalostní veslování po maximální tempo.

veslovaci-trenazer2

Spoustu práce měli designéři taky s rukojetí. Nakonec zvolili verzi, kdy madlo je dost široké pro každého sportovce a zároveň se pohodlně drží. Vydrží velkou zátěž a přitom je lehké a pokud náhodou vyklouzne z ruky, neponičí konzoli.

veslovaci-trenazer3

 

DESIGN, KTERÝ FUNGUJE

Když byli v Matrixu konečně spokojení s povrchem, s každým záhybem a každým kloubem, s pohybem a funkčností, … zkrátka s každým detailem, celý tým od trenažeru poodstoupil a konečně se na stroj podíval jako na celek. Vznikl veslovací stroj, který se perfektně hodí do kardio zóny, na skupinové a specializované lekce, můžou na něm cvičit profesionální atleti i další sportovci. Nový trenažer je funkční i designový a vyhovuje i těm nejnáročnějším požadavkům.

veslovaci-trenazer1

Technické parametry

Rádi vám poradíme
i s vaším fitness

Realizujeme úspěšná fitness centra. Při naší práci vytváříme příjemnou atmosféru s klienty u malých i velkých projektů.