GUN-eX lana: 5 výhod, proč s nimi trénovat

GUN-eX® je jeden z nejuniverzálnějších tréninkových nástrojů, které jsou dnes k dispozici. Jedná se o první a zcela originální pružné lodní lano a sprint systém v jednom. Poskytuje trénink celého těla s cílem zlepšit sílu, dynamiku, rychlost a flexibilitu. Je používán olympioniky a profesionálními sportovci z celého světa.

Lana jsou ručně šitá ze stejného materiálu, ze kterého jsou i lana zachytávající stíhačky na letadlových lodích. Takže vydrží opravdu VŠECHNO. v průběhu intenzivního tréninku s GUN-eX® Training System zapojíte prakticky všechny svaly, velmi účinně posilujete především Core.

gun ex

Přinášíme vám 5 největších výhod tréninku s GUN-eX lany:

1. Vyšší kardiovaskulární kapacita

Pokud jde o kardio, přemýšlejte o tréninku s GUN-eX lanem jako o sprintu pro horní část těla. Pohyby vysoké rychlosti, které jsou pro cvičení s lany typické, posunou váš kardiovaskulární výkon rychle kupředu.

2. Maximální spalování

Čím větší práci musí malé svaly vykonávat, tím rychlejší jsou kalorické výdaje. Díky rychlému pohybu předloktí, bicepsů, tricepsů a ramen spálíte velké množství kalorií za krátkou dobu.

3. Změny v poměru svalů a tuků

Pokud chcete ztratit tuk a budovat svaly, přidáním GUN-eX lan do vaší tréninkové rutiny si obrovsky pomůžete. Lana pomáhají pálit tuky a budovat svalstvo ve stejnou dobu. Zařaďte je na konec tréninku a buďte si jistí, že díky tomuto všestrannému nástroji budete pálit více kalorií ještě dlouho po ukončení samotného cvičení.

gunex_45finalcrop

4. Lepší časování a koordinace

GUN-eX lana jsou skvělá pro sportovce, kteří chtějí zlepšit časování a koordinaci. Chcete, aby vyhovovala i vysokým nárokům kladeným na atletický trénink? Přidejte skoky, kleky a výpady vpřed i vzad.

5. Posílení duševní houževnatosti

Podceňovat by se neměla ani důležitost duševní houževnatosti. Právě ta je významným faktorem, který pomáhá překlenout zdánlivě nepřekonatelné překážky a udržovat si přitom pozitivní nadhled. Intenzivní trénink se zapojením lan testuje vaši duševní houževnatost bez toho, že byste museli skutečně padnout na kolena (v přeneseném slova smyslu). Navíc GUN-eX® Training System sbalíte do batohu nebo sportovní tašky a pocestuje s vámi kamkoliv, kde se rozhodnete na sobě pracovat.

Zkuste školení

Pokud jste ještě nezkoušeli trénink s lany, určitě ho vyzkoušejte. Existuje mnoho druhů a můžete trénovat jak sami, tak ve dvojici nebo v menších trénikových skupinách. Po určité době sami uvidíte, jaký pozitivní vliv to na vás má. Pokud máte zájem o profesionální školení, pod vedením Ondřeje Kredby, zkuste GUN-eX STRENGTH & POWER v naší 3D FITNESS Academy. Pro majitele fitness center a instruktory osobního tréninku a fitness je zařazení GUN-eX lan ideální pomůckou, díky které udělají trénink pro své klienty zajímavější.

Podívejte se, jak takový trénink může vypadat v podání našich kolegů z 3D FITNESS Academy.

(Navštívili jste 131 x // dnes jen 1 x)

Staňte se našimi skalními fanoušky a pošlete článek dál. Uděláme 10 burpees navíc.

Publikováno: 31.1.2018

Tohle už jste četli?

  • 9 rad, jak začít pravidelně cvičit a dosáhnout tak dokonalé postavy9 rad, jak začít pravidelně cvičit a dosáhnout tak dokonalé postavy • za týden 79x • Moderní doba udává směr a zdravý životní styl je dnes na vrcholu. Kdo jde s dobou, snaží se zdravě jíst a pravidelně cvičit. Odměnou pak je hezké tělo, zdravá mysl a pozitivní přístup k životu. My se dnes zaměříme na pohyb...
  • Švihadlo - 55 způsobů jak skákat a zhubnoutŠvihadlo – 55 způsobů jak skákat a zhubnout • za týden 77x • Patří švihadlo mezi retro pomůcky, dávno převálcované novinkami? Nebo má ve světě fitness stále co "říct"? Druhá možnost je správně. Švihadla mají mnoho pozitivních účinků a kromě zlepšení koordinace, rychlosti a výbušnosti pomoho...
  • Cviky na Total Gym - komplexní funkční trénink celého tělaCviky na Total Gym – komplexní funkční trénink celého těla • za týden 35x • Total Gym je tréninkové, které využívá vlastnosti volné kladky a nakloněné roviny pro cvičení s vlastní vahou těla jednotlivce.  Total Gym vám svými cvičebními možnostmi nahradí celou posilovnu. Jak funguje Total Gym? To...