Činky a kotouče

Činky a kotouče – Nikdy nezestárnou…

Lidstvo zvedá činky od časů starověkých gladiátorů. Činky a kotouče mají stále své místo ve fitness centrech. Stejně tak si nelze představit domácí fitness či hotelové fitness bez stojanu s činkami.

Mnohdy se může zdát, že se činky od sebe příliš neliší. Tvar je téměř identický. Rozdíl v materiálu či zpracování činek nemusí být na první pohled zcela zřejmý. Činky a kotouče používané v současné době v moderních fitness a rehabilitačních zařízení nabízejí velmi široké uplatnění. Rozdílnost použití vyžaduje i zcela rozdílné zpracování či použitý materiál.

Historicky známe činky železné, jejich cinkání bylo vždy charakteristické pro počátky kulturistických či garážových posiloven. Činky 21. století jsou již téměř bez kompromisů vyráběny z gumy nebo ideálně polyuretanu. Velmi důležité je rovněž usazení závaží na železné ose činky.

Octagon-Dumbbells

nakladacicinka

Moderní činky a kotouče mají díky použité technologii velmi přesné vyvážení. Finální povrch je opatřen proti proklouznutí a tvar umožňuje velký rozsah využití. Barevné řešení či označení hmotnosti usnadňuje rychlý výběr kotoučů či činek ze stojanu.

ESCAPE – světový lídr v oblasti činek a funkčního tréninku. Jako jediná firma na světě dosáhla se svými uretanovými činkami nejvyšší známky kvality. Světově respektovaný certifikát kvality TÜV od ústavu SÜD je dokladem špičkové kvality a nekompromisního parametru bezpečnosti.